saw
03 فروردین 1402 - 15:21

اشتغال بخش گردشگری مازندران ۱.۵ برابر رشد می کند

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به شعار سال جاری گفت: میزان اشتغال در بخش گردشگری در سال جاری باید رشد ۱.۵ برابری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق برزگر ظهر پنجشنبه در نشست با اعضا ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران و همه مسئولیت‌ها با اداره کل می‌باشد، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا جایی که امکان دارد شاهد حوادث کمتر متأسفانه مازندران رتبه نخست حوادث جاده‌ای را در کشور دارد.

وی با اشاره به تأکیدات استاندار، معاون عمرانی استانداری و مرکز بهداشت در خصوص جمع آوری زباله، تاکید کرد: تمامی تأسیسات گردشگری و پیرامون آنها برای جمع آوری زباله و پسماند تلاش شود.

برزگر ادامه داد: اداره کل اوقاف و امور خیریه آمادگی خود را در مواقع مشکل اسکان مسافر در شهرستان‌ها و سطح استان اعلام کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اعلام اینکه رؤسای شهرستان‌ها باید نظارت کامل برتمام خدمات اجرایی سفر داشته باشند، افزود: با توجه به اهمیت نظارت بر قیمت‌ها باید با کمیته تنظیم بازار هماهنگی‌ها صورت گیرد تا این موارد مدیریت شود.

وی ادامه داد: با توجه به تاکید استاندار مازندران، تلاش کنیم با قدرت در سال جاری با برنامه ریزی دقیق چشم انداز قابل قبول تعریف کنیم چرا که اداره کل میراث فرهنگی می‌تواند در اقتصاد استان اثرگذار باشد.

برزگر با اشاره به شعار سال جاری مقام معظم رهبری "مهار تورم و رشد تولید"، گفت: با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری باید برای تحقق آن تمام حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی با برنامه ریزی و قدرت برای اقتصاد استان تلاش کنند.

برزگر در خصوص سامانه رصد، خاطرنشان کرد: سامانه رصد رشد ۱.۵ برابر نسبت به سال گذشته داشته که اگر این ظرفیت به ۱۰۰ درصد برسد میزان اشتغال با برنامه ریزی افزایش می‌یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1106083