saw
03 فروردین 1402 - 14:53

نصب ۱۰۰ المان‌ نوروزی در کلانشهر اراک+تصاویر

در راستای توسعه زیبایی بصری و خاطره سازی برای مردم و مسافران نوروزی شهرداری اراک اقدام به نصب المان‌های نوروزی در سطح شهر کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، با توجه به اینکه زیباسازی فضاهای شهری سبب ایجاد سرزندگی و شادابی در زندگی شهروندان می گردد و با در نظر گرفتن این نکته که رویکرد سازمان ایجاد نشاط و شادابی بین شهروندان و تلطیف فضاهای شهری است بنابراین به مناسبت سال نو و در راستای فضا سازی محیط شهری و زیباسازی فضاهای عمومی نصب المان های نوروزی در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز  شهرداری گرفت.

المان های شهری یکی از مهم ترین ارکان زیبا سازی به شمار می آید بنابراین طی جلسات متعددی که با هنرمندان و صاحب نظران در این زمینه برگزار گردیده المان‌هایی مبتنی بر آیین و فرهنگ مردم و بر مبنای نیاز جامعه انتخاب و طراحی گردید.

در همین راستا براساس اعلام شهردار اراک، بیش از 100 المان نوروزی در مناطق شهری جانمایی و در راستای استقبال از نوروز و بهار 1402 نصب شده به طوری که در طراحی المان های نوروزی معیارهای زیبا شناختی، انتقال معانی و مفاهیم فرهنگی منطبق بر هویت شهری مد نظر قرار گرفته، تا علاوه بر زیبایی بصری، اراکی با نشاط تر داشته باشیم، تا شهروندان بتوانند لحظاتی خاطره انگیز را در این فضاهای طراحی شده در کنار خانواده سپری کنند.

فعالیت های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری جهت استقبال از نوروز و بهار 1402 در تمام نقاط شهر اراک با جدیت انجام شده تا بتوان لحظات خوب و خاطره انگیزی را برای شهروندان و مسافران رقم زد.

نصب المان هایی مانند مسگر، کفاش، آرایشگر در خیابان محسنی، المان پدر مهربان و فرزندش در خیابان هپکو، المان بازی محلی و سنتی آسیاب‌ بچرخ در پیاده راه امیرکبیر، المان رویای پرواز در خیابان شریعتی، المان رستم، آرش کمانگیر، سفره هفت سین و... بخشی از این المان ها است.

همچنین، در راستای استقبال از نوروز و بهار 1402 سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اقدام به برپایی ایستگاه لبخند در بوستان ملت واقع در میدان سرداران نموده و این ایستگاه که از المان های نوستالوژیک و خاطره انگیز همراه با تونل نوری تماشایی محیطی خاطره انگیز را ایجاد نموده، تا شهروندان لحظاتی شاد و مفرح را همراه با خانواده و فرزندان در این فضای طراحی شده و زیبا سپری کنند.

انتهای پیام/711/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1106269